• krater.ba
  • 02.06.2024.

Na međunarodnom turniru u Brežicama, predpioniri Bratstva osvojili drugo mjesto

Na međunarodnom turniru u Brežicama, predpioniri Bratstva osvojili drugo mjesto

Omladinske kategorije GNK Bratstva iz Bosanske Krupe, ovaj vikend boravili su u Sloveniji, na međunardonom turniru u Brežicama. 

Generacije  2011.,2013. i 2014.godište uzeli su učešće u ovom turniru, te su sa svojim vršnjacima iz Slovenije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, odmjerili snage i pokazali svoje nogometno umijeće.

 

Generacije 2013. i 2014.godište igrali su u subotu. Nisu zabilježili veći rezultat, ali su pokazali zavidno umijeće, dokazavši da se rad u prethodnom periodu itetako primjeti. 

U nedjelju, veoma dobra generacija predpionira, 2011. godište, zabilježila je značajan rezultat i u vrlo jakoj konkurenciji izborila visoko drugo mjesto. 

Sa pobijeđene četiri utakmice, mladi nogometaši izborili su polufinale, a od odlične ekipe NK Sesvete izgubili su za prvo mjesto.  

Erol Velagić, Saif Soussi, Ajdin Hadžipašić, Adem Bužimkić, Ahmed Kedić, Amil Grošić, Amil Harbaš, Mirnes Ramić, Adnan Jezerkić, Harun Mehić, Eldar Grošić, Aiman Balkić, Imran Šabić, na čelu sa kapitenom Ernadom Hrnčićem, branili su boje Bratstva i Bosanske Krupe, i uz pjesmu, navijanje i podršku navijača, podigli srebrni pehar.

Podijeli: